Blog

Що потрібно знати про гофрокартон

Страница доступна на другом языке: Ру

Все про гофрокартон

Гофрокартон складається з одного або декількох гофрованих шарів і двох або більше плоских шарів картону, які склеюються між собою. Фізичні характеристики окремих видів гофрованого картону визначаються виходячи з вимог до матеріалу. Гофрокартон досить удароміцний і зводить до мінімуму ймовірність пошкодження товару.

Гофрокартон є одним з найбільш широко використовуваних матеріалів в пакувальній промисловості.

Історія гофрокартону

Гофрокартону більше 150 років. Виробництво гофрокартону було запатентоване в 1871 році у США Альбертом Джонсом. У патенті він описує новий спосіб упаковки, який забезпечує більш легке транспортування і запобігає псуванню пляшок і флаконів.

У патенті значиться така інформація: «Метою даного винаходу є забезпечення надійної упаковки флаконів і пляшок з прокладкою із пакувального матеріалу між поверхнею упакованого вироба; упаковка складається з паперу, картону або іншого відповідного гофрованого матеріалу … ». У патенті також вказується, що цей метод упаковки може використовуватися не тільки для флаконів і пляшок, але також і для інших товарів і предметів. Як матеріал упаковки також може бути застосований не тільки картон або папір, а й інші матеріали, які можуть бути гофрованими.

Подейкують, що перші машини для гофрування були зроблені зі старих гарматних стволів, що залишилися з часів громадянської війни. У Альберта Джонса була мета знайти зручний і безпечний спосіб для упаковки скляних пляшок. Перша фабрика з виробництва гофрокартону відкрилася в 1883 році, в Лондоні. У XX столітті виробництво гофрокартону дуже розвивалося і поліпшувалося, що сприяло масовому використанню гофрокартону для упаковки різного товару.

Типи гофрованого картону

Гофрокартон може бути зроблений як мінімум з двох і максимум з семи шарів. Картон може бути розділений на два критерії:

  • по висоті хвилі гофри (профіль)
  • по основі матеріалу

Технічні імена гофрованого картону на основі структур є:

Двошаровий гофрокартон з профілем А, може поставлятися в рулонах або аркушах. Висота хвилі: 4,4 мм, крок: 8,6 мм

Тришаровий гофрований картон з профілем “C”. Висота хвилі: 3,5 мм, крок: 7,3 мм

Тришаровий гофрований картон з профілем “B”. Висота хвилі: 2,7 мм, крок: 6,1 мм

Тришаровий гофрований картон з профілем “Е” (мікрогофрокартон). Висота хвилі: 1,4 мм, крок: 3,7 мм

Ще існує гофрокартон з профілем “F”, висота хвилі 0,8 мм. Але це не найбільш мінімальна висота хвилі. Є мікропрофілі “G” і “O”, у яких висота хвилі 0,3 мм

П’ятишаровий гофрокартон, з двома різними профілями ребра (BC, BE)

Семишаровий гофрокартон – поєднання двох або трьох типів профілів.

(Схема виготовлення п’ятишарового гофрокартону)

Як виробляється гофрований картон?

Гофрований картон виготовляється на складних машинах, які називаються гофроагрегатами. Різні види паперу використовуються в різних шарах гофрованого картону. Папір спочатку обробляють паром високого тиску, щоб розм’якшити волокна, які потім зігнуть, щоб сформувати гофру з необхідною товщиною. Завдяки поєднанню тепла і тиску матеріал стає міцним і довговічним. Гофрований картон укладають між двома плоскими листами за допомогою клею.

В останні роки гофротара витісняє дерев’яну і пластикову упаковки з деяких сегментів ринку (спиртні і безалкогольні напої, продукти та ін), так як вона є найбільш вигідною транспортною тарою. Коробки з гофрокартону використовуються для транспортування і в роздрібній торгівлі різних типів продукції практично у всіх секторах економіки. Найбільшими споживачами даної продукції є підприємства харчової та хімічної промисловості, а також окремих галузей машинобудування.

Гофрований картон популярний повсюдно, він служить для упаковки овочів і фруктів, квітів і насіння, офісного паперу та іншого канцелярського приладдя. Вже розфасовані в скляні або полімерні ємності товари для транспортування поміщають ще і в гофротару.

Тому що це надійно, зручно, недорого, екологічно чисто.