Blog

Застосування штанцформ для виготовлення гофротари

Страница доступна на другом языке: Ру

  1. Вирубний штамп (штанцформа)

Вирубка – наскрізне прорізання картону ріжучим ножем штанцформи по безперервній лінії з одночасним створенням біговок, перфорації та інших видів впливу на картон.

  1. З листа картону нарізаються заготовки під розмір штампу.
  2. Відділення зовнішнього відходу по складному контуру штампа.
  3. Готова самозбірна коробка у плоскому вигляді (для транспортування та зберігання).
  4. Самозбірна коробка у складеному стані, готова для упаковки продукції.Штанцформа (вирубний штамп)

Штанцформа – це вирубний штамп, що складається з багатошарової фанери товщиною близько 7 – 10 міліметрів з запресованими в неї вирубними сталевими ножами різних конфігурацій. Штанцформа вирубна використовується для виробництва різних пакувальних виробів складної конструкції і звичайної чотирьохклапанної конструкції з таких матеріалів, як гофрокартон, шкіра, пластик, папір, плоский одношаровий картон. Вирубні штанцформи повністю повторюють кожен елемент і вигин майбутнього виробу в розкладеному стані.

Залежно від класу обладнання, виробництво штанцформ підрозділяється на ротаційні штанцформи, плоскі штанцформи для рольового преса і плоскі штанцформи для тигельного або плосковисікального преса. Виробництво штанцформ під різне висічне обладнання здійснюється по-різному, має різні допуски і тип вирубних ножів. Виробництво штанцформ, розрахованих на роботу на рольовому пресі, здійснюється з більш товстих сталевих ножів, здатних протистояти поперечному тиску з боку верхнього прокатного вала рольового преса.

Вирубні штампи під тигельні преса мають більш тонкі ножі, які акуратно вставляються в пропил у фанері, пройдений виключно лазерним променем. Вирубні штампи виготовляються після отримання від замовника відомостей про пакувальний матеріал, з якого планують отримати майбутній виріб.

Наприклад, якщо виготовлення вирубних штампів проектується під висікання коробок з тонкого мікрогофрокартону товщиною 1,5 міліметра, то виготовлення вирубних штампів проводиться з урахуванням товщини даного матеріалу.  Надалі даний вирубний штамп, розрахований під мікрогофрокартон не зможе висікати повноцінну коробку зі звичайного тришарового гофрокартону  товщиною в 3 – 4 міліметри.

Якщо виготовлення вирубних штампів ведеться з розрахунком товщини звичайного тришарового гофрокартону, то застосування мікрогофрокартону на даному вирубному штампі не бажано, так як в цьому випадку коробка матиме не жорстку, хитку конструкцію. Наприклад, замкові запірні механізми можуть виходити з пазів, а, що стосується самозбірних коробок «з вушками», то вона не буде мати щільну повноцінну фіксацію «вушок» в подвійних бічних стінках.

Виготовлення штанцформ проводиться за індивідуальними кресленнями замовника, якщо коробка має ексклюзивну неповторну конструкцію. Виготовлення штанцформ поширених конструкцій картонних коробок, зазначених в рубриці самозбірні коробки, може проводитися і без креслень. Виготовлення штанцформ таких конструкцій може здійснюватися просто після вказівки замовником внутрішніх або зовнішніх розмірів коробки.

Або коротше можна написати:

Штанцформа (вона ж «вирубний штамп») – це особливе оснащення, форма для спеціального однойменного обладнання штанцевальних машин. Інша назва вироба, також досить часто застосовується, вирубний штамп. Складаються штанцформи, зазвичай, з багатошарової фанери високої якості, виготовленої з особливих порід дерев. Товщина фанерного листа варіюється від 7 до 10 мм. У неї упресовують ножі, виготовлені зі сталі, конфігурація яких при цьому може бути абсолютно будь-яка.

Вирубний штамп застосовують для виробництва всіляких пакувальних виробів

(Пачок, коробок, пакетів, чохлів і т.д.) з гофрокартону, простого одношарового картону, щільного паперу, пластмаси, шкіри. Форма штампа в точності копіює обриси всіх деталей майбутнього виробу в розгорнутому вигляді.

Виготовлення вирубних штампів ділиться на три категорії:

– ротаційні;

– під рольовий прес;

– під тигельний прес.

Характерною особливістю відрізняється тільки остання категорія, вони мають більш тонкі ножі, які максимально акуратно і делікатно входять в фанеру. Пропил в ній під такі ножі виробляється виключно за допомогою лазера.